Altındağ Demirdöküm Servisi

Demirdöküm Servisi

Her ev ısınma ya da soğutma ihtiyacını karşılamak için belli başlı beyaz eşyalardan faydalanır. Bu eşyalar yoğun bir şekilde kullanıldığı için de düzenli bakımlarının yaptırılması şarttır. Demirdöküm servisi konusunda uzman kadroyla çalışan Altındağ demirdöküm servisi olarak, geniş bir servis ağıyla hizmet verilmektedir. Genellikle yaz aylarında yoğun şekilde kullanılan klima cihazları için, belli başlı konularda dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizerek daima yol gösterici olmaya çalışılmaktadır. Peki, bakımlarda nelerin yapıldığından emin olunmalıdır?

 Klima bakımında yapılması gerekenler

Her beyaz eşyanın bakımında farklılıklar söz konusu olabildiği gibi, kombi ve klimanın bakımı arasında da değişiklikler söz konusudur. Servis hizmetlerini bu bilinçle veren Altındağ demirdöküm servisi, bu konuda da son derece hassas davranmaktadır. Klimanın ilk alındığı zamanda ortama uygun klima seçilip seçilmediği kontrol edilmektedir. Ardından doğru keşif ve montaj ile işlemlere başlanmaktadır. Daha sonrasında da klimanın gaz kaçağı olup olmadığının kontrolü yapılmaktadır. Eğer ki riskli bir durum tespit edilirse iç - dış ünite nakil ve yer değişimi gerçekleştirilmektedir. Tüm bunların ardından kullanıcı şofben, klimalar ya da kombilerle ilgili bazı konularda da bilinçlendirilmektedir.

Bu konulara da kısaca değinmek gerekirse; orjinal gaz kullanımı ve orjinal parça kullanımı, ortam soğutma seviyesi için insan sağlığına uygun olan en ideal derecenin 22 olduğu, sıcak havadan klimalı bir soğuk havaya aniden geçiş yapıldığındaki sakıncalı durumlar hakkında bilgi verilmektedir. Tüm hizmetlerle ilgili servis ağında yeterliliğe sahip olunmasından dolayı kimyasal temizlik ve bakım yapılması, kapasitör arızası tespitiyle tamiri, mantolama yapılmış olan binalardaki dış ünite sökümü ve tekrar takma işlemi, klima kartının tamirini gerektiren durumlarda gerekli işlemlerin yapılması ya da değişimi, kompresör arızalandığında onarılması ve değişimi gibi operasyonlar Altındağ demirdöküm servisi uzmanları tarafından yapılabilmektedir.