Ankara Amana Servisi

Ankara Amana Servisi, beyaz eşya, klima gibi Amana markasına ait tüm cihazlara gerekli bakım ve onarım işlemlerini yapan Ankara ilinin bu konuda en geniş hizmet ağına sahip servisidir.

Klima ve beyaz eşya gibi ürünler günlük yaşantımızı kolaylaştıran ve konfor sağlayan cihazlardır. Bu nedenle cihazlarınıza son derece iyi bakmanızı öneririz.

Yıllık bakımları yapılmalı, temizlikleri aksatılmamalıdır. Ayrıca aklınıza takılan herhangi bir sorunda Amana marka cihazlara hâkim teknik ekibimizle irtibata geçebilirsiniz.

Amana marka beyaz eşyalar arasında en sık tercih edilenlerden birisi buzdolaplarıdır. Gıdaların korunması için oldukça kullanışlı olan buzdolaplarında hiç beklenmedik anlarda arızalar ortaya çıkabilir.

Bir buzdolabının verimli bir şekilde soğutması için öncelikle yiyeceklerin raflara düzgün bir şekilde yerleştirilmesi gerekir.

Ayrıca Amana marka buzdolabınızın duvarla temas etmemesine dikkat etmelisiniz. Havalandırma ızgaraları tıkanmamalıdır. Izgara çıkışlarını kapayan kaplar varsa mutlaka alınmalıdır.

Unutulmaması gereken şey buzdolabınız konusunda ne kadar hassas ve dikkatli olursanız o kadar çok verim alacağınızdır.

Mutfakta kullandığımız bir diğer önemli beyaz eşyamız fırınlardır. Ama fırınlarınızda ortaya çıkabilecek arızalardan bir tanesi alevin düzensiz olmasıdır. Eğer ocağınızda alev düzensiz bir şekilde yanıyor ise kullandığınız cihaz ile gazın tipi, basıncı uygun mu ona bakmalısınız.

LPG kullanılıyor ise tüpün bitmeye yakın olmadığından emin olmalısınız. Ayrıca şapka ve adaptörün yerine tam oturup oturmadığı da kontrol edilmelidir. Ancak yine de bir sonuç alamazsanız Ankara Amana Servisi teknisyenlerimizden gerekli desteği alabilirsiniz.

Çamaşır makineleri konusunda oldukça iddialı olan ve bu anlamda kullanışlı cihazlar veren Amana çamaşır makinelerinde ortaya çıkabilecek bir takım arızalar olabilir. Bunlardan bir tanesi de çamaşır makinesi altından su kaçırıyor şikâyetidir.

Eğer çamaşır makinesi altından su kaçırıyor ise giriş ve tahliye hortumları yerinden çıkmış olabilir, kontrol edilmelidir. Kapı körüklü contası delinmiş ise bu arıza ile karşılaşmak mümkündür.

Çamaşır makinesinin altından su kaçırma nedenlerinden bir tanesi de kazanın delinmiş olabileceğidir. Kazan delinmiş ise ekiplerimiz kazanı onaracak ya da yenisi ile değiştirecektir.

Çamaşır makinesi rezistans yerinden oynamış ise rezistans kontrol edilerek gevşeklik giderilmelidir. Çamaşır makinesi gibi Amana bulaşık makinesi, Amana kurutma makinenizde ortaya çıkabilecek arızalar için de bizleri arayabilirsiniz.

Amana kombi ve klimalar yıllık bakımlarının aksatılmaması gereken cihazlardır. Kombilerin yıllık bakımları aksatıldığı takdirde kışın hiç beklenmeyen anlarda arıza verebilir. Klimalar ise bakımsızlık nedeni ile yeterli soğuk havayı üflemeyebilir.

Ankara Amana Servisi olarak Amana marka tüm cihazlarınıza yıllık bakım yapmakla beraber orijinal yedek parça temini de sağlıyoruz.

Leave a Reply

Call Now ButtonTIKLA-ARA!