Ankara İmmergas Servisi

İmmergas Servisi Ankara

Ankara İmmergas Servisi

Ankara immergas Servisi  ürünleriniz için  uzun yıllar evlerde, iş yerlerinde, sanayi kuruluşlarında, okullarda ve diğer kurum ve kuruluşlarda kombi kullanılmakta olan müşterilerine etkili ve kaliteli bir servis hizmeti ulaştırmaktadır.

Tüm elektronik cihazların bakımlarının yapılması gerektiği gibi İmmergas kombi ürünlerinin de periyodik bakımlarının yapılması gerekir

Ankara İmmergas Kombi Servisi

Kombi bakımı ile klima bakımı benzerlik gösterse de çalışma sistemleri farklı olduğu için bakımları da farklıdır. Kombilerin bakımlarının genelde yılda iki kez yapılması tavsiye edilir. Bu da yaz ayları başlangıcında ve kış ayları başlangıcında olmalıdır.

Çünkü kışın petekler ısıtıldığı için iki türlü çalışır. Yazın ise sadece sıcak su çeşmeler aracılığıyla kullanılır. Doğal olarak suyun temizliği de değişkenlik gösterir. Bu da bakıma ihtiyaç doğurur. Ancak Ankara immergas servisi olarak yeni kombiler için mutlaka yılda bir kez bakımın olmasını öneriyoruz.

İmmergas Kombi bakımlarını yapmadan önce sizden kombiniz hakkında bilgiler istemekteyiz. Şöyle ki yeni sistem hermatik tip kombiler ile eski tip kombilerin olumsuz yönleri ve çalışma sistemlerinde ki farklılıklar bakımlarda en önemli kriterdir.

Kombiler elektrik ve su ile çalıştıkları için özellikle su giden parçaların zamanla sudan dolayı oksitlenme dediğimiz yüzeylerinin bir tabaka ile kaplanması olası bir beklentidir. Bunun mutlaka bakımlarda temizlenmesini sağlamaktayız.

Biz Ankara İmmergas kombi servisi olarak siz söylemeden pek çok kısımlarına tek tek bakarak gerekli görülen kısımları temizlemekte ve değiştirmktedir.

Kombi Bakımı

İmmergas kombi bakımında parçaların temizlenmesi dışında, suyu ısıtma ve soğutma durumu kontrol edilir. Fanlarının çalışma performansında bir sıkıntı olup olmadığı kontrol edilir.

Kombilerin üst kısımları hava alması gerektiği için açıkta olup dış etkenlerden dolayı toza maruz kalmaktadır, bu sebeple tozlanan kısımlar da toz giderme yöntemi ile temizlenir.

Çalışmaları için elektrik gereksinimi olduğu için elektrikli kısımlar kablolar ve diğer elektriği ileten kısımlarında herhangi bir kaçak ya da arıza durumu olup olmadığı kontrol edilir. İçerisindeki filtreler tek tek çıkartılıp temizlenir veya gerekirse değiştirilir.

Bunlar tüm kombi tipleri için Ankara İmmergas servisi tarafından yapılan işlemler olup baca tipli dediğimiz daha eski tip kombiler de baca ile ilgili kısımlarda gazı çekip çekmediği içeriye sızdırma yapıp yapmadığı da kontrol edilme aşamasında yer almaktadır.

Ankara İmmergas Servisi olarak sizlere 25 yıldır kombiler konusunda garantili hizmet verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Ankara merkez ve ilçelerde İmmergas kombilerin tüm yıllık bakım ve parça değişim işlemlerini yapan firmamız teknisyenleri bilinçli müdahale ile kesin çözüm sunmaktadır.

Kurumsal hizmet anlayışını benimsemiş olan firmamız hiçbir şekilde müşterilerini mağdur etmemekte, günün 24 saati, ne zaman ihtiyaç var ise anında ekiplerini yollayarak işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Beklenmeyen Kombi Arızaları

Hem ısınma hem de sıcak su ihtiyacını karşıladığımız kombiler bazı durumlarda hiç beklenmeyen arızalar ortaya çıkarabiliyorlar. Bu tip arızaların çoğu uzmanlık isteyen durumlardır. Bu sebeple İmmergas marka kombinizde ufak bir arıza da meydana gelse öncelikle uzman tavsiyesi almak üzere Ankara İmmergas Servisi çağrı merkezimizi aramanızı öneriyoruz.

Kombi Çalışmıyor

Kombilerde karşılaştığımız pek çok arıza çeşidi bulunuyor. Mesela bunlardan birisi kombinin çalışmayı durdurmasıdır. Kombiniz çalışmıyorsa ilk olarak bakacağınız yer elektrik ve sigortadır. Ardından gaz vanasını kontrol etmelisiniz. Kombinizin LED ekranından ayarlarına bakabilir ve herhangi bir arıza kodu düşmüş mü kontrol edebilirsiniz.

Kombi Ayarları

Cihazınızın ayarları mevsime uygun değilse kılavuzundan da destek alarak uygun programı ayarlamalısınız. Ancak aklınız karıştı ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız herhangi bir müdahalede bulunmadan Ankara İmmergas Servisi operasyon merkezimiz ile irtibata geçerek uzman desteği almalısınız.

Kombi Aşırı Isınma

Kombilerde bir diğer sorun ise aşırı ısınmadır. Musluğu açtığınızda aşırı ısınma yaşıyorsanız eğer üç yollu vananızda bir tıkanma söz konusu olabilir. Kalorifere gitmesi gereken sıcak su bir nedenden dolayı gitmiyorsa musluk hattına aşırı yüklenme yapıyor demektir.

Bunun anlamı sıcak su açıldığında normalde kapanması gereken kalorifer tesisat bölümü kapanmıyor ve sıcak suyu tesisata aktarıyor demektir. Bu da haddinden fazla sıcak su akmasına neden olmaktadır.

Böyle bir durumda uzman desteğinize ihtiyacınız olacaktır. Hatların ve üçlü vananın kontrol edilmesi, bir tıkanıklık var ise profesyonel bir şekilde temizlenmesi gerekecektir. Ankara İmmergas Servisi teknisyenlerimiz bu konuda sizlere gerekli her türlü yardımı sağlayacaktır.

Kombinizin yıllık bakımları dahilinde tüm tesisat ve parçalar da elden geçirilmektedir. Ankara İmmergas Servisi gezici servisimiz ile sizlere gönderdiğimiz uzman ekibimiz yıllık bakımlar kapsamında tüm önlemleri sizin için alacaktır.

Firmamız İso 9001 belgeli olmakla beraber personelimizin her biri İmmergas marka kombilerle ilgili gerekli eğitimi almış donanımlı kişilerdir.

Ankara merkez ve ilçelerde 24 saat boyunca aktif bir şekilde işlem yapmaktayız. Bu anlamda ister gece yarısı ister sabahın erken saatleri, fark etmeksizin bizlere ulaşabilirsiniz.

Ankara İmmergas Servisi Ankara için tek numaramız günün her saati ulaşılabilir durumdadır. Ayrıca size dunduğumuz telefonla destek ya da online destek gibi hizmetlerimizden de dilediğiniz an rahatlıkla faydalanabilirisiniz.

Leave a Reply

Call Now ButtonTIKLA-ARA!