Ankara LG Klima Servisi

Ankara LG Klima Servisi etkili çalışmaları ile tanınan bir çözüm merkezidir. Klima bakımı montajı ve arıza tespiti için faaliyet gösteren şirketimiz Ankara halkına tam 25 yıldır hizmet vermektedir.

Elektronik aletlerin ve beyaz eşyaların hayatımıza girmesinden itibaren insan yaşantısı bir hayli kolay hale gelmiştir. Bununla birlikte bu aletler beraberlerinde birtakım problemleri de getirmişlerdir. Bu problemlerin başında ise bu aletlerin belirli bir süreden sonra yıpranması ve kullanılamaz hale gelmesidir.

Örneğin yeni aldığımız bir klima ilk birkaç yıl aralıksız ve sorunsuz çalışırken iki yılın sonunda artık ufak ufak problemler vermeye başlar. Bu durumda yapılması gereken şey teknik Ankara LG klima servisi ismi ile çalışan servisimize haber vermek ve bakım onarımlarını yapmaktır.

LG dünya genelinde geniş bir kitleye başta klima ve benzeri soğutma sistemleri ürünlerini sevdiren ilk dünya markalarından biridir.

Kaliteli yapısı ile her tüketicinin merak ve ilgi ile sahip olduğu ürünlerinize başta bakım olmak üzere montaj yer değişimi yedek parça temini ve arıza giderilmesi gibi konularda teknik personellerimiz ile yardımcı olmaktayız.

30 yılı aşkın süredir LG  ürettiği  elektronik ve klima cihazlar ile adından tüm dünyada söz ettirmektedir ve söz ettirmeye devam etmektedir. LG marka ürünlerin en önemli özelliklerinden bir tanesi de bu ürünlerin kolay kolay bozulamaz olmalarıdır.

Yapılan araştırmalara göre aynı tip klima ürünlerinden üç marka üzerinde yapılan deneylerde en uzun süre problem çıkarmayan ürün LG  olmuştur.Her ne kadar marka olarak bu denli sağlam olsa da bir süre sonra bunlar da sorun çıkarmaya başlayacaktır.

LG marka ürünler oldukça hassastır ve onarımlarının Ankara Lg Servisi tarafından çok büyük bir titizlik içerisinde gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Eğer yanlış ve özensiz bir teknik servise götürürseniz LG marka eşyanızı bir daha eskisi gibi kullanma imkanınızı kaybedersiniz. Bu nedenle sadece bizim gibi bu marka ürünleri tamir eden bir servis tercih etmelisiniz.

LG Klima Servisi kapasitesi ve kalitesi ile tıpkı diğer cihazlarında olduğu gibi klimalarda da farkını gösteren LG markasının başkentte dilediğiniz an teknik destek alabileceğiniz donanımlı teknik birimidir.

Klimalar birbirinden farklı modelde ve kapasitede olsalar da işlevleri ortama soğuk ya da sıcak hava üflemek ve konforu sağlamaktır. Klimalar tek odalı evlerden tutun da devasa işletmelere, alışveriş merkezlerine kadar her yerde kullanılabilecek kapasitelerde üretilmektedir.

Eğer klimayı kullanacağınız alana göre uygun bir şekilde seçerseniz son derece iyi bir şekilde verim alabilirsiniz. Klima tercihi son derece önemlidir. Çünkü küçük bir alan için alacağınız geniş kapasiteli bir klima hem daha fazla enerji harcayacak hem de daha maliyetli olacaktır.

Büyük bir alana alacağınız küçük çaplı bir klima ise ortamda istenen havayı vermeyeceğinden işinizi de görmeyecektir. LG markasının birbirinden farklı kapasitede ve her ortama uygun modelde klima modeli bulunmaktadır. Klima tercih konusunda bilinçli adım atmak isterseniz LG Klima Servisi operasyon merkezimizi arayarak uzman desteği alabilirsiniz.

Klimalarda gündelik olarak pek çok arıza ile karşılaşabiliyoruz. Bunlardan bir tanesi de kapasitör arızasıdır. Kapasitör arızası genelde yüksek voltaj sebebi ile ortaya çıkan bir durumdur.

Bu parça enerjiyi bünyesinde toplayan batarya görevinde bulunan kısımdır. Kapasitör bünyesinde enerjiyi tutar ve dağıtır. Bu nedenle önemlidir. Kapasitör arızası kendisini bir anda gösteren bir arıza değildir. Genellikle zaman içerisinde kendisini belli eder.

Eğer uzun bir müddet klimanızı kullanmadıysanız kapasitör arızası ile karşılaşmanız olasıdır. Kapasitör arızalarına meydan vermemek adına klimanızı kullanmadığınız dönemlerde arada bir de olsa cihazınızı çalıştırıp kapatınız.

Ayrıca klimanızın filtrelerini de tozlanma ve bakteri birikimine karşı 15 günde bir temizlemeye özen göstermenizi tavsiye ederiz. LG Klima Servisi olarak kapasitör arızalarında gerekli müdahaleyi yapmaktayız. Ayrıca temizlik konusunda destek almak isterseniz yine çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Klimaların filtreleri gibi radyatör pervaneleri de zaman içerisinde toz ve kir toplayabilir. Radyatör üzerinde birikmiş olan toz ve haşereler ciddi zararlar vermekle beraber hane halkının sağlığını da tehlikeye atabiliyor. Yıllık bakımlar dahilinde LG Klima Servisi ekiplerimiz size bu konuda yardımcı olmaktadır.

LG marka klimanızın can damarlarından bir tanesi de kompresörüdür. Kompresör arızaları direkt olarak cihazınızı etkileyeceğinden üzerinde önemle durulması gerekir. Mesela kompresör kayışının gevşemesi ile cihazınızın performansı düşecektir.

Kompresör kayışının mutlaka LG klimalar konusunda uzman bir teknisyen tarafından eski haline getirilmesi gerekir. Bu konuda sizlere LG Klima Servisi uzman personelimiz yardımcı olacaktır.

25 yıllık bir deneyim ile LG Klima Servisi olarak sizlere günün 24 saati aralıksız hizmet vermekteyiz. Ankara için tek numaramızdan bizlere anında ulaşabilir ve LG klimanıza ister yıllık bakım, ister bakım-onarım isterseniz yedek parça montaj hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Leave a Reply

Call Now ButtonTIKLA-ARA!