Batıkent Ariston Servisi

Ariston Servisi

Evlerde kullanılan beyaz eşyalar sadece bunlarla sınırlı değildir. Kullanıldığı mekanı ısıtma ve soğutma görevini yerine getiren klima cihazları da vardır. Ayrıca sıcak su ihtiyacı ve kışın soğuk havaların etkisinden korunmak için kombi cihazları da evlerin vazgeçilmezlerindendir. Banyolarda ise çamaşır makinesi, kıyafetlerin temizliği için sıklıkla kullanılan ev eşyalarındandır. İşte kullanıcılar için ayrı ayrı önemi olan bu eşyalarla ilgili Batıkent Ariston servisi, gerekli tüm donanıma sahip olarak hizmetlerini gerçekleştirir.

Tüm cihazların kendi teknolojik özelliklerine göre dönem dönem bakımlarının yaptırılması gerekir. Ancak en sık kullanılan klimalar için bazı hizmet detaylarından bahsedilmesi gerekirse; öncelikle kullanılacağı mekan için doğru klima modelinin seçilmiş olması gerekir. Ardından seçilen klima için doğru keşif ve uygun montaj işlemi yapılır. Montaj işlemi tamamlandığında klima gaz kaçağı tespiti için kontroller gerçekleştirilir. Gerekli görülürse, iç ve dış ünite nakil ve yer değişim işlemi yapılır.

Periyodik bakımlarda; kimyasal temizlik ve bakım ile birlikte kapasitör arızası tespiti ve gerekiyorsa tamiri yapılır. Klima kartı için de kontroller yapılıp, değişim yapılabilir. Ayrıca kompresör arızası söz konusu ise, giderilir ya da değişimi gerçekleştirilir. Tüm işlemler temiz çalışma ortamıyla ve etrafa zarar verilmeden  Batıkent ariston servisi uzmanları tarafından gerçekleştirilir.