Batıkent Daikin Servisi

Evler, ofisler ya da iş yerleri klima cihazları için daimi kullanım alanlarıdır. Yoğun şekilde kullanılan bu cihazlar için, dönem dönem mutlaka bakım yaptırılmalıdır. Çünkü periyodik bakımları ihmal edildiğinde, istenen verim alınamamaktadır.

Bu nedenle de beklenmeyen ya da istenmeyen sürprizlerle karşılaşılabilmektedir. İşte bu istenmeyen sürprizlerin yaşanmaması adına profesyonel hizmet kadrosuyla kullanıcılara servis sağlayan Batıkent daikin servisi, her konuda destek sağlayan geniş servis ağına sahiptir.

Klima bakımlarında dikkat edilmesi gereken konulara azami dikkati göstererek, hizmetleri gerçekleştiren uzmanlar memnuniyet odaklı çalışmaktadırlar. Peki, klimaların bakımlarında hangi adımlar gerçekleştirilir?

Klima bakımlarındaki hizmet adımları

Klimalarda öncelikle kullanılacağı ortama göre doğru model seçimi yapılmış olması önemlidir. Ardından doğru keşifle birlikte, en uygun montaj yönteminin uygulanması gerekir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra klima gaz kaçağının kontrolü yapılır.

Kontroller sonrasında gerekliyse, iç ve dış ünite nakli ile yer değişimi gerçekleştirilir. Tüm bu adımlar Batıkent daikin klima servisi tarafından titizlikle yapılır. Ayrıca orjinal gaz kullanımı da önemlidir.

Klimaların bakımlarında da; kimyasal temizlik ve bakımın yapılması, kapasitör arızasıyla ilgili tespitler ve tamiri, klima kartının kontrolü sonrası gerekliyse tamiri ya da değişimi, kompresör arızası söz konusu ise değişimi gerçekleştirilir.

Tüm bu bakım adımları, temiz çalışma ortamında yapılarak bulunulan ortamda herhangi bir zarar oluşmaz. Uzmanlar kullanıcıları bazı konularda da bilgilendirir. Ani hava değişimlerinde oluşabilecek etkiler ve klima kullanılan ortamdaki ideal sıcaklığın 22 derece olduğu mutlaka belirtilir.

Leave a Reply

Call Now ButtonTIKLA-ARA!