Çukurambar Ariston Servisi

Çukurambar Ariston Servisi, Ankara’da garantili servis denilince Ariston kullanıcılarının ilk tercihi durumunda bir firmadır. Ariston beyaz eşya, kombi, klima gibi ürünleri ile ihtiyaçları maksimumda karşılayan bir markadır. Yenilikleri takip eden firma bu bağlamda dünya ile aynı standartlarda ürünler ortaya koymaktadır. Üretilen ürünler teknolojinin her türlü imkânından yararlanılarak tasarlanmıştır.

Bu da beyaz eşya kullanıcılarının rahat ve kolay kullanımı anlamına gelmektedir. Ariston düzenli bakımları yapıldığı takdirde sizlere zorluk çıkarmayacak ürünler sunar. Ancak her elektrikli cihazda olduğu gibi Ariston cihazlarınıza da bakım yaptırmanız önemlidir.

Çok değil, oldukça kısa bir sürede yapılacak olan bakımlar ileride ortaya çıkabilecek büyük arızaların da önüne geçmenizde faydalı olacaktır. Çukurambar Ariston Servisi, Ankara’da diğer ilçe ve semtlerde olduğu gibi Çukurambar Mahallesi sakinlerine Ariston konusunda desteğini vermektedir.

Yaz Ayları Öncesi Klima Bakımı

Bahar aylarının yaklaşması ile birlikte en sık kullandığımız cihazlardan birisi klimalar olmaktadır. Klimalar özellikle bahar ayları gelmeden temizlenmeli ve bakımı yapılmalıdır. Böylelikle yaz aylarında herhangi bir performans düşüklüğü yaşamazsınız.

Klimalarda genel olarak aldığımız şikayetler koku, ses, gerektiği kadar soğutmama gibi şikâyetlerdir. Klimanın sesli çalışması fan motoru ya da rulmanlar nedeni ile gerçekleşiyor olabilir.

Fan motoruna yapılacak bakım ile gerekiyorsa yedek parça değişimi ile onarım yapılmalıdır. Kompresörde bir arıza söz konusu ise yine klimanızda aşırı ses ile karşılaşabilirsiniz. Kompresör pek çok bağlantı noktası içerir.

Bu bağlantı noktaları gevşemiş ise bunun ses yapma ihtimali yüksektir. Fakat kompresörün kendisi arızalı ise değişim gerekebilir. Çukurambar Ariston Servisi olarak Ariston orijinal yedek parça kullanmaktayız. Yani cihazınızın modeli uyumlu sıfır bir orijinal parça takarak sorunu gidermekteyiz.

Kombinize Mutlaka Bakım Yaptırınız

Kombiler ise ısınmanın yanı sıra sıcak su ihtiyacımızı karşılayan hem evlerde hem de işletmelerde kullanılan cihazlardır. Kombiler de parçalarından ya da montajından dolayı sorun çıkarabilirler. Ancak uzun süre bakımı yapılmayan kombilerin de pek çok arıza ortaya çıkardığını biliyoruz. Bu nedenle sizlerin cihazlarına düzenli bakım için yılda en az bir kez teknisyenlerimizi gönderiyoruz.

Kombilerde çalışmama sorunu farklı nedenlerden oluşabilir. Ancak en çok elektriksel sorunlarla bağlantılıdır. Kombi girişinde bulunan gaz vanasının kapalı olması durumunda kombiniz çalışmayacaktır, mutlaka kontrol ediniz. Kombi sigortası kapalı ya da atmış ise çalışmayabilir. Kontrol etmeniz gerekir.

Ancak yine de durum düzelmiyorsa bizimle irtibata geçmeyi ihmal etmeyin. Fazla teknik detaya girmeyin ve anlamadığınız her bir detayı sorun. Çukurambar Ariston Servisi olarak sizlere en hızlı desteği göndereceğiz.

Leave a Reply

Call Now ButtonTIKLA-ARA!