Emek Protherm Servisi

Emek Protherm Servisi 1Emek Protherm Servisi, Ankara’nın güzide mahallelerinden Emek Mahallesi Protherm kullanıcılarına sunduğu kesintisiz teknik destek ile adından söz ettiriyor. Kurumsal hizmet anlayışı ile müşteri memnuniyetini geçmişte olduğu gibi şimdi de ön planda tutan ve bu prensiple çalışan firmamız deneyimli teknisyenleri ile her daim yanınızdadır.

Ev, işyeri, AVM, iş merkezi, restoran, kafe ve daha pek çok yerde en sık kullanılan cihazlar şofben ve kombilerdir. Buralarda ısınma ve sıcak su temini sürekli olarak bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyacın en hızlı karşılanabileceği cihazlar da bunlardır. Cihazlar pek çok elektrik devresi ve aksamlardan oluşur. Bu nedenle düzenli bir bakım ile bu cihazların kullanılabilirliğinin daim olması sağlanmalıdır.

Pek çok cihaz bakım yapılmadığı için normal ömrünün sadece yarısı kadar işlem görebiliyor. Parçaların temizliği, kontrolü ve testi belirli aralıklarla yapılmalıdır. Ankara’nın her ilçe ve semtinde olduğu gibi Emek Protherm Servisi Emek Mahallesinde de Protherm onarım ve orijinal yedek parça hizmetlerini sunmaktadır.

Günlük olarak yoğun bir şekilde kullanılan kombi ve şofbenler arada bir bazı nedenlerden dolayı tekleyebilir ya da tamamen durabilir. Bu gibi durumlarda ne yapılacağının bilinmesi son derece önemlidir. Kombi ya da şofbeniniz herhangi bir sebeple durmuş ise birkaç ufak kontrolü kendiniz yapabilirsiniz. Ancak teknik anlamda ciddi müdahaleler gerektiren durumlarda hiçbir suretle bir eylemde bulunmadan servisimizi bekleyiniz.

Şofbende ateşleme olmuyor ve fan duruyor ise bu durum büyük ihtimalle baca sistemi ile alakalı olacaktır. Hermetik kombilerde böyle bir durumda elektronik kart ya da fan gibi parçalarda sorun görülebilir. Ayrıca bacanın dışarıdan gelen pislikler ile tıkanma ihtimali de mevcuttur. Cihazın sonradan yeri değiştirilmiş ve ek baca kullanılmış ise ebatta bir sorun ortaya çıkmış olabilir. Yine de en doğru kararı teknisyenlerimiz yapacakları kontrol ile vereceklerdir.

Kombilerde de sıcak suya bağlı pek çok problem ortaya çıkabiliyor. Örnek vermek gerekirse sıcak su açıldığında petekler haddinden fazla ısınıyorsa altında yatan soruna bakılmalıdır. Normalde sıcak su akışında bir dalgalanma olması gerekir. Yani su bir ısınacak bir de soğuyacaktır. Musluğa ve kalorifere gitmesi gereken su normal şartlarda ikiye bölünür.

Ancak kalorifer kısmında bir kapatma durumu olmaz ise sıcaklık artış gösterecektir. Bu da peteklerin çok ısınmasına neden olacaktır. Problemin tam olarak neden kaynaklandığını anlamak üzere Emek Protherm Servisi teknisyenlerimiz gerekli müdahaleleri yapacaklardır. Cihazlarınızı daha uzun süreçte daha sağlıklı kullanmak adına her türlü destek ve yardımı ekibimizden talep edebilirsiniz.

Leave a Reply

Call Now ButtonTIKLA-ARA!