Etimesgut Protherm Servisi

Etimesgut Protherm Servisi 1Etimesgut Protherm Servisi, kombi ve şofben ürünlerinde bir dünya markası olan Protherm’in Etimesgut’taki kullanıcılarına her türlü bakım, onarım hizmetini vermektedir. Ankara’da yılların verdiği tecrübe ile servis hizmetlerine aralıksız devam eden firmamız kurumsal hizmet anlayışını benimsemiş İso 9001 belgeli bir servistir.

Protherm şofben ve kombileri dayanıklılığı ve çeşitli modelleri ile insanlara sunulmuş kalitesi ile kendisini ispat etmiş cihazlardır. Yıllık bakımları yapıldığı takdirde ne kombilerinde ne de şofbenlerinde herhangi bir teknik sorunla karşılaşmazsınız. Etimesgut bölgesinde her mahalle ve sokağa giren donanımlı servis araçlarımız orijinal yedek parçaları da taşıdığından anında parça değişimi de yapılmaktadır.

Şofbenlerde belli başlı teknik arızalar ortaya çıkabilmektedir. Bu arızaların bir kısmı hızlı bir şekilde tamir edilebilmekte ancak bazı arızalar özel uzmanlık gerektirmektedir. Bu sebeple bünyemizde Protherm markası konusunda uzmanlaşmış teknisyenler bulundurmaktayız. Unutulmaması gereken şey her markanın alanında uzman kişiler tarafından bakımının yapılmasıdır. Şofbenlerinizin ana görevi sıcak su temin etmesidir.

Ancak su ısıtma işlemini yerine getiremediği zaman bir problem var demektir. Şofben cihazınızın su ısıtmıyor ise bunun anlamı şofbene enerji gitmemesi olabilir. Şofbeninize enerji gittiğinden tam anlamıyla emin olmalısınız. Ayrıca kademe anahtarına bir arıza var ise şofbeniniz yine çalışmayacaktır. Su basıncına basan sivicte arıza var ise bu sivicin personelimiz tarafından görülmesi gerekir.

Termostat arızalarında ise gereken bakım yapılmakta şayet gerekiyorsa parça değiştirilmektedir. Şofbene akım taşıyan kablolarda bir kopma ya da iletişimsizlik söz konusu ise bu uygun bir şekilde onarılmalıdır. Isıtıcı kısmına bir arıza oluşmuş olabilir. Bu arızalardan hangisinin suyu ısıtmaya engel oluğunu ancak yapılacak olan kontrollerden sonra söylemek mümkün olacaktır.

Kombi cihazı için en sık aldığımız şikâyetler arasında sıcak su açılığında peteklerin çok ısınmasıdır. Sıcak su akışı genel olarak dalgalanmaktadır. Normalde musluğa gitmesi gereken sıcak su ikiye bölünmektedir. Su açıldığında cihaz kalorifer kısmını kapatma işlemini tam olarak yapamaz ise aşırı ısınma görülebilir. Böyle bir durumda teknik servisimiz sizlere gerekli onarım işlemini yapacaktır.

Radyatörlerin üstü sıcak altı soğuk ise bunun nedeni kombi girişindeki filtrelerin tıkalı olması olabilir. Ayrıca peteklerin içerisinde de tıkanıklık olabileceğinden kontrolünün sağlanması gerekir. Tıkanıklık temizlenerek açılmalıdır. Üç yollu vana dediğimiz sıcak su ve kalorifer ayrıştırıcılarına bir arıza meydana gelmiş olabilir.

Onarımı yapılmalı veya gerekiyorsa değiştirilmelidir. Bu gibi sorunlarda günün her saatinde bizi arayabilirsiniz. Kendi başınıza müdahaleye kalkışmaktan uzak durunuz. Cihazınıza bilinçli bir müdahale ile kesin sonuç işlemi Etimesgut Protherm Servisi tarafından yapılmaktadır

Leave a Reply

Call Now ButtonTIKLA-ARA!