Etlik Protherm Servisi

Etlik Protherm Servisi 1Etlik Protherm ServisiEtlik sakinlerine Protherm konusunda her türlü teknik desteği deneyimli kadrosu ile vermektedir. Protherm marka şofben, kazan ve kombiler sık bir şekilde kullanılmakla beraber kalitesi ile insanların tercih sebebi olmuş bir markadır. Ancak Protherm marka cihazlar da diğer cihazlar gibi yıllık bakıma ihtiyaç duyarlar.

Düzenli bakım yaptırmadığınız takdirde kombi ya da şofben gibi birden fazla mekanik aksam ve parçaları olan cihazlarda sorun görülebilir. Sorunsuz bir şekilde şofben ya da kombi çalıştırmak istiyorsanız Etlik’in en geniş hizmet servisi Etlik Protherm Servisi teknisyenleri ile irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Ankara için tek numara olan servisimize bu bağlamda hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Düzenli bakım sayesinde hem cihazlarınızın ömrünü uzatabilir, hem de ekonomik yönden tasarruf etmiş olursunuz. Yıl içerisinde beklenmedik arızalarla karşılaşmamak için sizlere rutin bakım servisi sunmaktayız.

Şofben ve kombiler bazen elinizde olmayan sebeplerle arıza çıkarabilirler. Elektrik ya da gaz ile alakalı olabilecek bu sorunlar karşısında profesyonel yardım almanız gerekir. Çünkü yanlış bir hareket nedeniyle kendinize ya da evinize zarar vermeniz mümkün olabilmektedir. Tehlikeli cihazlar olduğundan servisimizden destek almadan bilinçsiz bir harekette bulunmamanızı öneriyoruz.

Şofbenlerde kendisini sıklıkla gösterebilen bir takım arızalar olabilmektedir. Şofbenin ateşleme yapmaması teknik bir problemdir. Ateşleme yapmıyorsa öncelikle piller kontrol edilmelidir. Piller eğer gerekiyorsa değiştirilmelidir. Ana brülör yavaş ateşleniyor ve tutunmakta zorluk çekiyorsa brülör değişimi gerekebilir, kontrol için teknisyenlerimizden yardım isteyiniz. Termokulp arızalarında genellikle şofben bir süre çalıştıktan sonra sönebiliyor. Ayrıca diyaframın da yırtık olma ihtimali vardır. Yine teknisyenlerimiz gerekli kontrolleri yapıp önlemini alacaklardır.

Kombilerde ise su akıtma, ses yapma, bir soğuk bir sıcak su gelmesi gibi rutin bazı şikâyetler alıyoruz. Örneğin radyatörlerin üstü sıcak altı ise soğuk olabiliyor. Genellikle filtre ve petek tıkanıklıklarında böyle bir durumla karşılaşıyoruz. Filtre, boru ve petek temizliğinin düzenli olarak yapılması gerekir. Yoksa istenen ısıda verim alınamayabilir. Kombilerde görevleri birbirinden ayıran üç yollu vana bulunmaktadır.

Sıcak su ve kaloriferi birbirinden ayıran bu vanada bir tıkanma ya da aksama olursa istenen verim alınamaz. Üç yollu vananın kontrol edilmesi gerekir. AnkaraEtlik bölgesinde Protherm şofben ve kombilerde yaşayabileceğiniz tüm teknik sorunlar için bizleri arayabilirsiniz. TSE Standartlı hizmet sunmakta olup orijinal parça değişimi yapıyor, cihazınızı ilk günkü performansında size teslim ediyoruz. Parça değişimi ve kontrollerden sonra 1 yıl süre ile bunun garantisini sizlere sunuyoruz.

Leave a Reply

Call Now ButtonTIKLA-ARA!