Keçiören Alarko Servisi

Keçiören Alarko Servisi kombi, şofben, klima ve kazan gibi cihazlarla hem evlerde hem de işletmelerde yoğun bir şekilde tercih ettiğimiz Alarko markasına dair tüm cihazlarda gerekli bakım ve onarım işlemlerini yapan profesyonel bir firmadır.

Bildiğiniz gibi bu tip ısıtma ve soğutma sistemleri pek çok farklı parçadan oluşmaktadır. Bu parçaların hepsi ayrı bir işi vardır. Herhangi birine zarar geldiğinde tüm sistemi etkileyeceğinden yıllık bakımları aksatılmanda yapılmalıdır.

İso 9001 belgeli firmamız Keçiören sakinleri için Alarko yıllık bakımlarını kapsamlı ve garantili bir şekilde yapmaktadır. Kurumsal hizmet anlayışı ile müşterilerimizin istek ve beklentileri doğrultusunda işlemlerimizi yapmaktayız.

Keçiören sakinleri herhangi bir şekilde mağdur olmasın diye nöbetçi teknisyen sistemi ile çalışmakta, bu anlamda gece gündüz demeden Keçiören Alarko Servisi kalitesi ile hizmetlerimizde devam etmekteyiz.

Keçiören Alarko Klima Servisi

Alarko markasının yoğun bir şekilde tercih edilen cihazlarından bir tanesi klimalardır. Klimalarınızı kullanırken bir takım tedbirler alarak tasarruf sağlayabilirsiniz. Mesela klimanızı soğutma modunda çalıştırıyorken en düşük sıcaklıkta çalıştırılmamalısınız.

Yani soğukluk derecesini çok fazla yükseltmemeye özen göstermelisiniz. Hem performans hem de enerji tasarrufu açısından standart bir ayarda tutmanızı öneriyoruz. 24 ila 26 derece sizin için ideal bir derece olacaktır.

Ayrıca fan hızını da yüksek devirde ayarlamamanız yararınıza olacaktır. Yine de aklınıza takılan bir durum olursa Keçiören Alarko Servisi teknisyenlerimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Klimanızın nem modu olduğunu unutmamalısınız. Eğer nemli bir gündeyseniz klimanızı çalıştırırken nem alma modunda çalıştırmayı ihmal etmemelisiniz. Üç ünite hava giriş ve çıkışları kapatılmamalıdır. Bu gibi tedbirler aldığınız takdirde hem enerji maliyetini düşürebilir hem de cihazınızdan daha fazla verim alabilirsiniz.

Kombiler ısındıkça tesisattaki su basıncı da artacaktır. Bunun nedeni büyük ihtimalle genleşme tankındaki azot gaz basıncının yeterli olmaması ile ilgilidir. Kombiye ibre 1,5 derece olacak şekilde hava basılmalıdır. Tank arızalı ya da delinmiş ise mutlaka onarımının vakit kaybetmeden yapılması gerekir. Su sızıntısı nedeniyle cihazınızda sürekli olarak basınç arızası ile karşılaşacağınızdan vakit kaybetmeden Keçiören Alarko Servisi ekiplerimizden destek istemenizi öneriyoruz.

Alarko markasının sıcak su alma dına kullanılan diğer bir verimli cihazı şofbenlerdir. Eğer şofbeniniz birden bire çalışmayı durdurmuş ise birkaç noktayı kontrol edebilirsiniz. Öncelikle şofbene gaz gelip gelmediğine bakılmalıdır. Dairenize gaz gelmiyor ise ocak gözünü de yanmayacaktır.

Genel bir gaz kesintisi olabileceğinden bölgenizin doğalgaz dağıtım firması ile irtibata geçebilir, bilgi alabilirsiniz. Gaz geliyor ise cihazınızı birkaç sefer kapatıp açın ancak herhangi bir geri dönüş alamazsanız başka bir müdahalede bulunmadan Keçiören Alarko Servisi operasyon merkezimizi arayarak yardım alabilirsiniz.

Leave a Reply

Call Now ButtonTIKLA-ARA!