Mamak Baymak Servisi

Baymak Servisi

Teknik donanıma sahip ve sıklıkla kullanılan her beyaz eşya, düzenli bakım yaptırılması gereken cihazlardır. Profesyonel kadrosuyla Mamak baymak servisi, dikkatli ve titiz çalışarak kullanıcılara hizmet sağlamaktadır. Özellikle kış aylarının yaklaşmasıyla kombi bakımlarının tamamlanması önem arz etmektedir.

Bu nedenle kombilerle ilgili bakımların yanı sıra, özellikler ofis ya da iş yerlerinde kullanılan klima cihazlarının da bakımlarına da ağırlık verilmektedir. Klimalar ısınma amaçlı kullanıldığı gibi, yaz aylarında da sıcak havaların bunaltıcı etkisinden de kurtulmak için kullanılmaktadır. İş yerlerindeki günlük insan sirkülasyonunun çokluğu göz önünde bulundurulursa, yoğun bir şekilde kullanıldığı ortaya çıkmaktadır. Peki, bu cihazların bakımlarında hangi noktalara dikkat edilmektedir?

 Kombi ve klima bakımlarında dikkat edilenler

İlk önce kombilerin bakımlarından başlanması gerekirse; montajı esnasında baca kontrolü, su seviyesinin 1.5 bar olmasının kontrolü, voltaj dengeleme regülatörü kullanımı gaz ayarlarının yapılması ve oda termostatı kullanımına dikkat edilmekle birlikte garanti başlangıcı yapılmaktadır. Tüm bu işlemlerden sonra Mamak baymak servisi periyodik bakımlarda ise; kombi tesisatı temizliği, kombi yanma odası temizliği, gerekli görüldüğünde elektronik kart tamiri ve değiştirilmesi için gerekli işlemler tamamlanmaktadır.

Ayrıca kullanıcılar gaz kokusu duyulduğunda 187` yi aramaları, su damlaması halinde servis çağırmaları, kombi gövde ısınmasının tehlikesi, gürültülü çalışan bir kombinin çalıştırılmaması gerektiğidir.

Orjinal yedek parça kulanımı gerekliliği, evdeki peteklerden bir kısmının tasarruf amaçlı bile olsa kapatılmaması gerektiği ve kış aylarında evden çıkılırken kombinin kapatılmaması, gaz kokusu duyulduğunda ateşli cihazlarının kullanılmaması ve imkanlar dahilinde bacalı kombiden hermetik cihaza geçisin artıları konularında bilgilendirilir.

Klimalarda ise; kullanılacağa mekana uygun klima seçimi, doğru keşif ve uygun montaj servisi, montaj sonrası gaz kaçağı tespiti ve gerektiğinde iç-dış ünite nakli ve yer değişimi işlemleri ile ilgili servis verilmektedir. Temizlik ve bakım konuları kombiler ve şofben cihazlarıyla bazı noktalarda benzerlik göstermektedir. Ancak ortalama soğutma seviyesinin 22 derece olduğu ve sıcak bir ortamdan klimalı serin bir ortama girildiğindeki sakıncalar hakkında kullanıcılar, mutlaka Mamak baymak servisi uzmanları tarafından bilgilendirilmektedir.