Mamak Baymak Servisi

Teknik donanıma sahip ve sıklıkla kullanılan her beyaz eşya, düzenli bakım yaptırılması gereken cihazlardır. Profesyonel kadrosuyla Mamak baymak servisi, dikkatli ve titiz çalışarak kullanıcılara hizmet sağlamaktadır. Özellikle kış aylarının yaklaşmasıyla kombi bakımlarının tamamlanması önem arz etmektedir.

Bu nedenle kombilerle ilgili bakımların yanı sıra, özellikler ofis ya da iş yerlerinde kullanılan klima cihazlarının da bakımlarına da ağırlık verilmektedir. Klimalar ısınma amaçlı kullanıldığı gibi, yaz aylarında da sıcak havaların bunaltıcı etkisinden de kurtulmak için kullanılmaktadır. İş yerlerindeki günlük insan sirkülasyonunun çokluğu göz önünde bulundurulursa, yoğun bir şekilde kullanıldığı ortaya çıkmaktadır. Peki, bu cihazların bakımlarında hangi noktalara dikkat edilmektedir?

Mamak Baymak Kombi Servisi

İlk önce kombilerin bakımlarından başlanması gerekirse; montajı esnasında baca kontrolü, su seviyesinin 1.5 bar olmasının kontrolü, voltaj dengeleme regülatörü kullanımı gaz ayarlarının yapılması ve oda termostatı kullanımına dikkat edilmekle birlikte garanti başlangıcı yapılmaktadır. Tüm bu işlemlerden sonra Mamak baymak servisi periyodik bakımlarda ise; kombi tesisatı temizliği, kombi yanma odası temizliği, gerekli görüldüğünde elektronik kart tamiri ve değiştirilmesi için gerekli işlemler tamamlanmaktadır.

Ayrıca kullanıcılar gaz kokusu duyulduğunda 187` yi aramaları, su damlaması halinde servis çağırmaları, kombi gövde ısınmasının tehlikesi, gürültülü çalışan bir kombinin çalıştırılmaması gerektiğidir.

Orjinal yedek parça kulanımı gerekliliği, evdeki peteklerden bir kısmının tasarruf amaçlı bile olsa kapatılmaması gerektiği ve kış aylarında evden çıkılırken kombinin kapatılmaması, gaz kokusu duyulduğunda ateşli cihazlarının kullanılmaması ve imkanlar dahilinde bacalı kombiden hermetik cihaza geçisin artıları konularında bilgilendirilir.

Kombilerle ilgili pek çok aksaklığa, arızaya denk gelebilirsiniz. Sonuçta elektrik ya da gaz ile ilgili bir sorun olduğunda bu konuda yapabileceğiniz pek bir şey bulunmaz. Mesela karşınıza yanlış alev ikazı arıza kodu çıktığında ne yapacağınıza bakalım. Böyle bir durumda kombinizin resetleme tuşundan cihazınızı kapatmanız ve yeniden başlatmanız gerekir.

Eğer yanlış alev ikazı sönmüyor ise bu işlemi 3 kez daha tekrarlamalısınız. Ancak 3 kere resetlemenize rağmen sorun çözülmedi ise problem gaz armatöründe, iyonizasyon elektrotunda ya da ana kartta olabileceğinden uzman kontrolü gerekecektir. Bu konuda sizin yapabileceğiniz bir şey olmadığından hemen Mamak Baymak Servisi teknik birimlerimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Baymak Klima Servisi Mamak

Klimalarda ise; kullanılacağa mekana uygun klima seçimi, doğru keşif ve uygun montaj servisi, montaj sonrası gaz kaçağı tespiti ve gerektiğinde iç-dış ünite nakli ve yer değişimi işlemleri ile ilgili servis verilmektedir. Temizlik ve bakım konuları kombiler ve şofben cihazlarıyla bazı noktalarda benzerlik göstermektedir. Ancak ortalama soğutma seviyesinin 22 derece olduğu ve sıcak bir ortamdan klimalı serin bir ortama girildiğindeki sakıncalar hakkında kullanıcılar, mutlaka Mamak baymak servisi uzmanları tarafından bilgilendirilmektedir.

Mamak Baymak Servisi ısıtma ve soğutma sistemlerinde sizlerin en büyük yardımcılarınız olan kombi, klima, şofben ve kazanlarda gereken tüm desteği kaliteli ve garantili bir şekilde veren firmadır. Ankara ilimizin en geniş yaşam alanlarından Mamak ve çevresinde Baymak markası yoğun bir şekilde tercih edilmektedir.

Özellikle kış günlerinde yoğun bir şekilde kullandığınız kombiler, bahar ve yaz aylarında serinlemek amacı ile sürekli çalıştırdığınız klimalar Baymak markası altında gayet verimli cihazlar olarak öne çıkmaktadır. Yıllık bakımları da yapıldığı takdirde bu tip cihazlarınızı sorunsuz bir şekilde kullanmanız mümkündür.

Ancak elbette hem elektrik hem de gaz ile ilgili pek çok beklenmedik sorun ortaya çıkabiliyor. Böyle durumlarda ise sizlere yardımcı olacak uzman bir ekipten destek almanız gerekiyor. Mamak sakinlerine bu konuda yıllardır yerinde, çözüm odaklı hizmet sunmaktayız.

Günümüzde kullanıcıların en çok sıkıntı çektiği konulardan bir tanesi servisin zamanında gelmemesi durumudur. Biz firma olarak bunun farkındayız ve bu nedenle gezici servis araçlarımızla vakit kaybetmeden bizlere gelen arıza çağrısı doğrultusunda hareket etmekteyiz.

Mamak Baymak Servisi uzmanlarımız gerekli tüm eğitimleri almış sertifikalı kişilerdir. Gezici servis araçlarımızda tüm gerekli teçhizat bulunduğundan sizlere anında çözüm sunmaktayız. Eğer Baymak marka cihazınıza bir yedek parça gerekiyor ise bunu orijinal Baymak yedek parçalarından sağlamaktayız.

Mamak Baymak Kazan Servisi

Baymak markasının merkezi ısıtma sistemlerinde kullanılan cihazları kazanlar farklı kapasitelerde insanların ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Kazanlarda da pek çok arıza kodu karşınıza çıkabilir. Bunlardan bir tanesi kazanda aşırı ısınma uyarısıdır.

Bunun nedeni sisteme ısı aktarımının durmasıdır. İlk olarak enerji girişini kontrol etmeli, sirkülasyon pompasına da bakmalısınız. Vana pozisyonlarının doğru yönde olduğundan emin olmalısınız. Ancak anlamadığınız bir nokta olursa herhangi bir müdahalede bulunmadan Mamak Baymak Servisi operasyon merkezimizi arayınız ve sizlere zaman kaybetmeden en hızlı şekilde uzman teknisyenlerimizi göndererek sorununuzu anında çözelim.

Leave a Reply

Call Now ButtonTIKLA-ARA!