Mamak Buderus Servisi

Buderus Servisi

Kombilerin kullanımı sırasında bazı bilgileri göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Mamak buderus servisi kombi kullanımında bu bilgilere dikkat edilmesi halinde, cihazların ömrünün uzayacağını ve çok daha güvenli bir kullanım elde edileceğini belirtmektedir. Bu bilgilerden en önemlisi kombi ve hatta şofben gibi cihazların en az yılda bir kez bakımlarının yaptırılmasıdır. Bu bakımlar klima için de geçerlidir. Yapılan bakım ile cihazların olası arızalanma durumları ortadan kaldırılır ve temizliklerinin de yapılması ile yüksel performans sergilemeleri sağlanır.

Mamak buderus servisi kombi kullanımında daha az doğalgaz faturası ödenmesi için de bazı önerilerde bulunmaktadır. Bunun için cihazın kışın evde olunmadığı zamanlarda kapatılması yerine, kısık seviyede tutarak sürekli çalışması gerekmektedir. Çünkü cihaz kapatılıp tekrar açıldığında daha fazla gaz kullanacağı için, tasarruf etmek mümkün olmayacaktır.

Bunun tam aksi gibi düşünülse de kombi kullanımı sırasında cihazın kısık ayarda açık kalması daha karlıdır. Ayrıca kombinin ısı seviyesi sürekli 1.5 bar olmalı ve herhangi bir su kaçırma durumunda hemen teknik servis aranmalıdır. Böylelikle arıza büyümeden önlem alınacaktır.