Mamak Demirdöküm Servisi

Demirdöküm Servisi

Her evde beyaz eşya kullanımı söz konusudur. Kullanılan beyaz eşyalardan uzun süre verim alınabilmesi için de, periyodik klima ve kombi bakımlarının profesyonel uzmanlar tarafından yapılmış olması önemlidir. Elbette bakım yapılırken de şofben, klima ve kombi ile ilgili bazı noktalara da dikkat edilmesi gereklidir. Bu konuda son derece titiz şekilde hizmet veren Mamak demirdöküm servisi olarak, kombi bakımı hakkında bazı başlıklar paylaşmak faydalı olacaktır.

 Kombi bakımı

Kombiler, özellikle kış aylarında hem ısınmak hem de sıcak su ihtiyacı için amaçlı oldukça yoğun kullanılan bir beyaz eşyadır. Bu nedenle de sonbahar aylarının başlamasıyla, düzenli bir şekilde bakımının yaptırılması önemlidir. Genel itibariyle ilk dikkat edilmesi gerekenler; kombi montajı yapıldıktan sonra gaz ayarlarının yapılması, su seviyesinin 1.5 bar olması, voltaj dengeleme regülatörü kullanılması, evden ayrılırken kış zamanı tasarruf amaçlı kombinin kapatılmaması, evdeki peteklerin bazılarının tasarruf amaçlı kapatılmaması ve oda termostatı kullanılması gerektiği unutulmamalıdır. Ayrıca garanti başlangıcının yapılmış olması da önemlidir. İlk kullanım dönemi bittikten sonra bakım esnasında baca kontrolü, kombi tesisat temizliği, kombi yanma odası temizliği, gerekli ise elektronik kart tamiri ve değişimi yapılmalı, orjinal yedek parça kullanımı da kontrol edilmelidir.

Tüm bunların dışında Mamak demirdöküm servisi, kullanıcıları başka konularda da bilinçli olması gerektiğinin altını çizmektedir. Bunlar ise; gaz kokusu duyulduğunda 187 hattının aranması, duyulan gaz kokusundan sonra ateşli olan cihazların kullanılmaması, kombiden su damlaması görüldüğünde müdahale edilmeden hemen servis çağırılması, kombi gövde ısınmasının tehlikeli olacağının ve gerekliyse bacalı kombiden hermetik cihaza geçiş yapılması gerektiğinin unutulmamasıdır.