Mamak Demirdöküm Servisi

Mamak Demirdöküm Servisi olarak sizlerin mağduriyet yaşamaması için gece gündüz çalışıyoruz.

Kullanılan kombi ve klimalardan uzun süre verim alınabilmesi için de, periyodik klima ve kombi bakımlarının profesyonel uzmanlar tarafından yapılmış olması önemlidir.

Elbette bakım yapılırken de şofbenklima ve kombi ile ilgili bazı noktalara da dikkat edilmesi gereklidir. Bu konuda son derece titiz şekilde hizmet veren Mamak Demirdöküm Servisi olarak, kombi bakımı hakkında bazı başlıklar paylaşmak faydalı olacaktır.

Mamak Demirdöküm Kombi Servisi

Kombiler, özellikle kış aylarında hem ısınmak hem de sıcak su ihtiyacı için amaçlı oldukça yoğun kullanılan cihazlardır. Bu nedenle de sonbahar aylarının başlamasıyla, düzenli bir şekilde bakımının yaptırılması önemlidir. Genel itibariyle ilk dikkat edilmesi gerekenler; kombi montajı yapıldıktan sonra gaz ayarlarının yapılması gereklidir.

Su seviyesinin 1.5 bar olması, voltaj dengeleme regülatörü kullanılması, evden ayrılırken kış zamanı tasarruf amaçlı kombinin kapatılmaması, evdeki peteklerin bazılarının tasarruf amaçlı kapatılmaması ve oda termostatı kullanılması gerektiği unutulmamalıdır. Ayrıca garanti başlangıcının yapılmış olması da önemlidir.

İlk kullanım dönemi bittikten sonra bakım esnasında baca kontrolü, kombi tesisat temizliği, kombi yanma odası temizliği, gerekli ise elektronik kart tamiri ve değişimi yapılmalı, orjinal yedek parça kullanımı da kontrol edilmelidir.

Tüm bunların dışında Mamak Demirdöküm Servisi, kullanıcıları başka konularda da bilinçli olması gerektiğinin altını çizmektedir. Bunlar ise; gaz kokusu duyulduğunda 187 hattının aranması, duyulan gaz kokusundan sonra ateşli olan cihazların kullanılmaması, kombiden su damlaması görüldüğünde müdahale edilmeden hemen servis çağırılması, kombi gövde ısınmasının tehlikeli olacağının ve gerekliyse bacalı kombiden hermetik cihaza geçiş yapılması gerektiğinin unutulmamasıdır.

Teknik Destek Almak İçin Arayınız

Mamak Demirdöküm Servisi siz Mamak sakinlerine gereken teknik desteği sadece belirli günler ya da saatler değil, haftanın 7 günü 24 saati sağlayan müşteri memnuniyeti odaklı çalışan şehrin en köklü firmasıdır. Kombişofbenklima ve kazan sistemleri gün içerisinde oldukça yoğun kullanılan ve bu kullanıma bağlı olarak bakımlarının aksatılmaması gereken cihazlardır.

İçerisinde pek çok elektronik parça ve aksam olan bu cihazların kontrolleri gerçekleşmez ise hiç beklenmeyen anlarda arıza ortaya çıkarabilirler. Yıllık bakımlarda ekiplerimiz parçalara, aksamlara, petek ve boru hatlarını kontrol etmekte olup ayrıca performans testi uygulayarak cihazlarınızın tam kapasite çalıştığından emin olmaktadır.

Demirdöküm markası çıkardığı kaliteli ve teknolojik cihazlar ile insanların en çok tercih ettiği marka olmaktadır. Sıcak su ve ısınma gibi ihtiyaçları maksimumda sağlayan bu cihazlar markaya ve modele hâkim teknisyenler tarafından bakımı yapıldığı takdirde uzun vadede sizlere sorun çıkarmayan cihazlardır. İso 9001 belgeli Mamak Demirdöküm Servisi firmamız bu anlamda eğitimli personeli ile sizlere kusursuz bir bakım-onarım hizmeti sunmaktadır.

Demirdöküm markasının en yoğun kullanılan cihazlarından bir tanesi kombilerdir. Sıcak su ve ısınma adına evlerde ve işyerlerinde aktif olarak kullanılmaktadır. Kombilerde bizlere gelen arıza kayıtlarından bir tanesi kombinin çalıştığı halde ısı vermemesi üzerinedir.

Isınamıyorsanız Kaloriferlerinizi Kontrol Ettiriniz

Genellikle böyle bir durumda kalorifer dönüş hattında bir tıkanma söz konusu olabileceğinden kontrolü sağlanmalıdır. Kombinin termostat derecesi düşük de olabilir. Kombinizin ısı algılayıcısı çalışmıyorse yine istenen verimi alamayabilirsiniz. Gerekli kontrol ve bakım Mamak Demirdöküm Servisi ekibimiz tarafından yapılacaktır.

Şofbenlerde de gün içerisinde bir takım arızalar karşımıza çıkabiliyor. Mesela prostat ve fan ile ilgili bazı arıza kayıtları alabiliyoruz. Elektronik kart fan motoruna enerji gönderemiyor ya da prostat kısa devre yapıyor olabilir.

Fan motoru kanatları kirlendiği takdirde yeterli basınç sağlayamayacaktır. Detaylı bir kontrolden geçmesi önemlidir. Bu konuda Mamak Demirdöküm Servisi operasyon merkezimizden yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Mamak Demirdöküm Klima Servisi

Ortamı ferahlatan, sıcak ve soğuk hava üfleyen Demirdöküm klimalar da bakıma ihtiyaç duyan cihazlardır. Klimalarda karşımıza çıkan durumlardan bir tanesi radyatör pervanesi ile ilgilidir. Radyatör dediğimiz parça dışarıdan gelen pislikleri tutar ve biriktirir.

Eğer gerekli temizlik yapılmaz ise biriken pislikler cihazınızda performans sorununa neden olur. Radyatör temizliği yıllık bakımlar kapmasında Mamak Demirdöküm Servisi klima birimlerimiz tarafından başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Demirdöküm marka tüm cihazlar konusunda gerekli eğitimi almış olan teknik birimlerimizden günün 24 saati destek talep edebilirsiniz. Mamak Demirdöküm Servisi olarak bizlere Ankara için tek numaramızdan ya da online olarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Call Now ButtonTIKLA-ARA!