Ostim Alarko Servisi

Ostim Alarko Servisi,uzman kadrosu, profesyonel servis kalitesi, orijinal yedek parça ve ekipmanları ile Alarko markalı tüm kombi ve şofben cihazlarınız ile ilgili montaj, bakım ve onarım hizmetleri konusunda siz değerli Ostim müşterilerinin yanındadır.

Uzun süreli kullanmak amacı ile satın aldığınız Alarko markalı ürünlerinizi kesinlikle yetkisiz, korsan tabir edilen servislere emanet etmeyin.Ostim Alarko Servisi, tecrübeli ekibi ve kaliteli teknik ekipmanı ile evinizdeki ya da işyerinizdeki tüm ürünleri için hizmetinizdedir.

Günümüzde yaşanan teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve kadrosundaki personellerin eğitimine de son derece önem veren Ostim Alarko ServisiBuderus cihazlarınız ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızda sizlerin yanındadır.

Ostim Alarko Servisi müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ve profesyonel kadrosu ile siz değerli müşterilerine 7 gün 24 saat hizmet veren bir servistir.

Ostim Alarko Kombi Servisi

Kombi cihazınızın çalışıyor olmasına rağmen kalorifer tesisatının ısınmama nedeni ilk olarak kalorifer peteklerinizin kirlenmiş olmasıdır. Kalorifer tesisatınızın temizlenmesi ile bu sorun ortadan kaldırılabilir. Zamanla oluşan ağır metaller peteklerde birikerek tesisatın ısınmasına engel olabilir.

Peteklerinizde yıkama işlemi yapılarak ağır metallerden arındırma sonrası tesisatınız eski verimli haline geri dönecektir. Söz konusu sorun, tesisatta bulunan geri dönüş borusu üzerindeki pislik tutucunun tıkalı olmasından ya da kombi kalorifer vanalarının kapalı olmasından da kaynaklanıyor olabilir. Kombi servisinize başvurarak arıza tespiti ve gerekli müdahaleleri yaptırabilirsiniz.

Kombi su kaçırıyorsa ya da akıtıyorsa sisteme normalden fazla su pompalanmış olabilir. Normalde 1.5 bar değerinde olması gereken suyun basıncının yükselmesi, kombinin su kaçırmasına neden olabilir. Kombi tesisatında sistemsel bir sorun söz konusu olabilir. Peteklerdeki havanın boşaltılması da denenebilir. Kombi hava tahliye borusunda ya da genleşme tankında sorun olabilir. Bu sorunları ortadan kaldırmak için kombi cihazınızın servisine başvurmanız gerekir.

Peteklerin üstünün sıcak, altının ise soğuk olması, kombi girişinde yer alan filtrelerde tıkanıklığın olduğunun göstergesi olabilir. Alarko kombi cihazınızda böyle bir sorunla karşılaşırsanız, bu sorun, kombide bulunan sıcak suyu kaloriferden ayıran vanalarda arızadan kaynaklanabilir.

Bu durum peteklerde dengesiz ısınmaya neden olabilir. Yüksek ihtimalle tesisattan kaynaklanan bu sorunun çözümü için Ostim Alarko Servisi siz değerli Ostim sakinlerine bir telefon mesafesinde… Arayın, ev ya da işyerinizdeki Buderus cihazınıza en kısa sürede müdahale ederek sorununuzu ortadan kaldıralım.

Alarko şofben sıfırlama işlemi için cihazın ön yüzünde bulunan on-off yazılı olan düğmeyi ‘reset’ konumuna getirin ve ekrandaki ‘reset’ yazısı sönene kadar bekleyin. Ostim Alarko Servisi aramadan önce şu işlem adımlarını tamamlamanızda fayda vardır. İlk olarak dairenizde elektrik olduğundan ve şofben fişinin takılı, şalterinin açık olduğundan emin olun. Dairenizde gaz olup olmadığını, ocağınızı yakarak kontrol edin.

Şofben gaz giriş vanasının açık olduğundan ve şofben bacasının ağzını tıkayan yaprak, kuş, poşet vb. olmadığından son olarak da şofben bacasının yerinden çıkmadığından emin olun. Tüm bu işlem adımlarından sonra cihazınız hala çalışmıyorsa Ostim AlarkoServisiçağrı merkezini arayın. Müşteri temsilcilerimiz, size en kısa sürede servis verecektir.

Leave a Reply

Call Now ButtonTIKLA-ARA!